Home / سرخط خبرها / «سایت صداوسیما» یا «رسانه بولتن سازان»؛ تکذیب رد صلاحیت قدرت الله علیخانی

«سایت صداوسیما» یا «رسانه بولتن سازان»؛ تکذیب رد صلاحیت قدرت الله علیخانی

در شرایطی که هیات‌های اجرایی سه روز از مهلت قانونی بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس را پشت سر گذاشته‌اند و به تعبیر فرماندار شهرستان بویین زهرا هنوز پاسخ استعلام کاندیداها واصل نشده است، سایت صداوسیمای قزوین از «رد صلاحیت قدرت الله علیخانی» خبر داد!

در واکنش به این خبر، فرماندار شهرستان بویین زهرا این خبر رسانه برخوردار از بودجه دولت را «تشویش اذهان عمومی» و قابل پیگیری قضایی عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، در پی انتشار خبری از سوی سایت صداوسیمای قزوین مبنی بر رد صلاحیت حجت الاسلام علیخانی؛ فرماندار شهرستان بویین زهرا با قاطعیت این خبر را رد کرد و گفت: هنوز بررسی صلاحیت‌ها انجام نشده و انتشار این خبر کذب محض است.

ارسلان قاسمی در ادامه با بیان اینکه تا این لحظه جواب استعلام کاندیداها از وزارت کشور به دست ما نرسیده است، عنوان کرد: چنین اخباری شایعه بوده و قابل پیگیری از مراجع قضایی است.

فرماندار شهرستان بویین زهرا افزود: هیات اجرایی انتخابات تاکنون بررسی بر صلاحیت داوطلبین را تکمیل نکرده است و هرگونه خبری مبنی بر تایید و یا رد صلاحیت کاندیداها صحت ندارد.

وی تصریح کرد: تشویش اذهان عمومی و انتشار اخبار تایید نشده موجب تضییع حقوق کاندیدا شده و رفتار پسندیده ای نیست و انتظار می رود خبرگزاری که با بودجه دولتی اداره می شود به شایعات دامن نزند.

نتیجه بررسی صلاحیت‌ها به صورت محرمانه اعلام می‌شود

علی موسوی موینی، فرماندار شهرستان قزوین نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری برنا در قزوین ضمن رد این ادعا ابراز کرد: هنوز بررسی کاملی برای تعیین وضعیت صلاحیت افراد صورت نگرفته و این اخبار تنها گمانه‌زنی‌هایی است که اعتباری ندارد.

وی تاکید کرد: اگر صلاحیت کاندیدایی محرز یا رد شده باشد به صورت محرمانه به خود شخص گفته خواهد شد.

موسوی موینی با بیان این‌که برای بررسی صلاحیت کاندیداها از چهار مرجع استعلام گرفته می شود، خاطرنشان کرد: دادگستری، نیروی انتظامی، اداره ثبت احوال و وزارت اطلاعات مراجع ذی ربط در بحث بررسی صلاحیت کاندیداها در هیات اجرایی می باشند.

فرماندار شهرستان قزوین با تاکید بر این‌که بررسی صلاحیت‌ها از ۵ دی‌ماه آغاز شده است، گفت: این بررسی‌ها تا ۱۵ دی ماه ادامه دارد و جواب نهایی به کاندیدا داده خواهد شد.

خبرگزاری صداوسیمای قزوین در خبری که ساعت ۱۱ امروز بر خروجی خود گذاشته است از رد صلاحیت حجت الاسلام قدرت اله علیخانی برای راهیابی به مجلس دهم در نخستین گام خبر داده بود.

حجت الاسلام شیخ قدرت الله علیخانی نیز با تکذیب خبر صداوسیمای قزوین، از پیگیری قضایی این موضوع خبر داد