Home / تیتر اصلی / تداوم حضور مدیران احمدی‌نژادی در آخرین ماه‌های دولت حسن روحانی

تداوم حضور مدیران احمدی‌نژادی در آخرین ماه‌های دولت حسن روحانی

پس از روی کار آمدن دولت حسن روحانی و تحمیل برخی وزرای کابینه دولت تدبیر و امید توسط مجلس تندروی نهم، حضور مدیران وابسته به جریان احمدی‌نژاد – که برخی از آنان نیز در فساد و رانت‌خواری شهره‌اند – به معضل دولت روحانی تبدیل شد؛ معضلی که علاوه بر رکود، فساد بالای مدیریتی کشور، حجم عظیم ویرانی‌ها و … چوب لای چرخ مدیریتی کشور گذارد تا روحانی نتواند آن طور که باید مدیریت کشور را به ریل اعتدال بازگرداند.

از سوی دیگر بی‌توجهی رئیس‌جمهور و تیم مدیریتی وی به انتقادات دلسوزانه کارشناسان و اصرار منسوبین رئیس‌جمهور برای به کارگیری افراد بر جای مانده از دولت احمدی‌نژاد، نیز در ناکارا شدن دولت تدبیر و امید تأثیرگذار بوده است.

یکی از افراد بر جای مانده از تیم مدیریتی احمدی‌نژاد در دولت حسن روحانی، «محمدرضا سرو دلیر»‌ است. «سرو دلیر» که اکنون مدیر مسئول وب‌سایت دولت بهار است، در دولت احمدی‌نژاد فعالیت‌های اقتصادی مختلفی داشت. این عضو نزدیک به جریان انحرافی، در عین حال که عضو شورای اطلاع‌رسانی دولت بود، در روابط عمومی «مگا موتور» و عضویت در هیئت مدیره آتیه (تأمین اجتماعی) فعالیت داشت. وی هم‌چنین سردبیر روزنامه‌ی «خورشید» ارگان سعید مرتضوی و سازمان تأمین اجتماعی بود.

«محمدرضا سرو دلیر» که به اسفندیار رحیم مشایی بسیار نزدیک است، با عضویت همزمان در هیئت مدیره هشت شرکت از شرکت‌های شستا، به وضعیت مالی بسیار مطلوبی رسید و پس از پایان دولت احمدی‌نژاد به شکل صوری از این شرکت‌ها خارج شد، اما رابطه‌ی خود را با دولت حسن روحانی و مدیران اقتصادی آن حفظ کرد، به طوری‌که اکنون ماهیانه مبالغ معتنابهی را از دولت تدبیر و امید دریافت می‌کند. این دریافتی‌ها شامل ماهیانه ده‌ها میلیون‌ تومان هزینه تبلیغات در وب‌سایت‌های مختلف متعلق به «سرو دلیر» است و اغلب از بنیاد شهید، بانک دی، شرکت خودروسازی سایپا، ایران خودرو، روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی و … تأمین می‌شود.

او هم‌چنین با ارتباط خوبی که با «حسین انتظامی» معاون مطبوعاتی دولت حسن روحانی دارد، سالیانه ۲۰۰ میلیون تومان از وزارت ارشاد برای وب‌سایت‌های مختلف متعلق به خود یارانه‌ی مطبوعاتی دریافت می‌کند، و در همان وب‌سایت‌ها نیز علیه حسن روحانی به «سم‌پاشی امید مردم» مبادرت و بدترین مطالب را در وب‌سایت دولت بهار علیه رئیس‌جمهور منتخب مردم درج می‌کند.

«محمدرضا سرو دلیر» روحیه پرخاشگرانه‌ای نیز دارد؛ وی در سال ۱۳۹۲ زمانی که «قدیری ابیانه» در وزارت کشور برای انتخابات ریاست ‌جمهوری سال ۹۲ ثبت نام و علیه اسفندیار رحیم مشایی افشاگری کرد، با وی درگیری فیزیکی ایجاد نمود و میکروفن وی را قطع و به او حمله‌ور شد. او هم‌چنین بر سر یک معامله‌ی اقتصادی با «عبدالرضا داوری» مشاور رسانه‌ای احمدی‌نژاد به مشکل برخورد کرد و پس از آن نیز شروع به بدگویی علیه «داوری» نزد احمدی‌نژاد نمود. این روحیه‌ی پرخاشگر «سرو دلیر» باعث شده که وی مشکلات عدیده خانوادگی را نیز برای خود و خانواده‌اش ایجاد کند که از شرح آن به دلیل صیانت از حریم خصوصی افراد معذوریم.

گفته می‌شود برادر «محمدرضا سرو دلیر» یکی از اعدامی‌های کشتارهای دسته‌جمعی سال ۱۳۶۷ است که به سازمان مجاهدین خلق نیز گرایش داشته است.

جای سؤال چندباره از دولت حسن روحانی و منسوبین رئیس‌جمهور است که چرا برای «پاسداری از امید مردم» و عملی کردن شعارهای دولت تدبیر و امید، رد پای این افراد را از دولت خود پاک نکردند؟ چرا افرادی مانند «محمدرضا سرو دلیر» باید در دولت حسن روحانی با استفاده از ارتباطات گسترده، ده‌ها میلیون‌ تومان از بیت‌المال مسلمین را با عناوین مختلف دریافت و سپس در تریبون‌های متعدد خود به «امید مردم» و اهداف رئیس‌جمهور و دولت بتازند و آب هم از آب تکان نخورد و نظر کارشناسان و منتقدین دلسوز نیز مورد توجه دولت قرار نگیرد؟

حسن روحانی رئیس‌جمهور روز ۱۲ بهمن‌ماه ۱۳۹۵ در استان البرز طی سخنانی گفت: «تخریب امید مردم خیانت به کشور است». باید به آقای رئیس‌جمهور یادآوری کرد شما به عنوان «پاسدار امید مردم»، مهم‌ترین مسئولیت را برای پاک کردن رد پای منسوبین و نزدیکان محمود احمدی‌نژاد از دولت تدبیر و امید داشتید، اما با بی‌توجهی به نظرات منتقدین دلسوز باعث شدید تا افراد این‌چنینی ده‌ها میلیون تومان را سالیانه در دولت شما دریافت و در تریبون‌های مختلف خود «امید مردم را به یأس تبدیل کنند.»