Home / سرخط خبرها / سوء برداشت نسبت به سخنان مطهری/ فرزند کروبی: مطهری دیداری با پدرم در حصر نداشته است

سوء برداشت نسبت به سخنان مطهری/ فرزند کروبی: مطهری دیداری با پدرم در حصر نداشته است

در پی انتشار خبرهایی مبنی بر دیدار علی مطهری، نایب رئیس مجلس ایران با میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد که در حصر به سر می‌برند، فرزند آقای کروبی گفته است که کسی در خصوص احتمال رفع حصر دیداری با پدرش نداشته است.

برخی از رسانه‌های ایران امروز چهارشنبه ۲۰ بهمن به نقل از آقای مطهری گزارش کردند که او در یک سخنرانی گفته است که با رهبران معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ در حصر دیدار کرده و آنها گفته‌اند «مایل به وحدت» هستند که به نقل از آقای مطهری اظهارات آنها به مقامات و رهبر ایران انتقال داده شده است.

محمدتقی کروبی، فرزند مهدی کروبی به بی‌بی‌سی فارسی گفت: «از چندین ماه قبل آقای مطهری درخواست چنین ملاقاتی داشته و مقام‌های مربوط قضایی چنین امکانی را برای آقای مطهری یا شخصیت سیاسی دیگری فراهم نکرده‌اند. حرف آقای مطهری و اینکه با خانواده‌ها هم ملاقاتی داشته بحثی درباره پس از حصر است.»

سایت خبری کلمه نزدیک به میر حسین موسوی نیز خبر دیدار آقای مطهری با آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد را تکذیب کرده و نوشته از سخنان آقای مطهری «سوء برداشت» شده است و او هنوز دیداری با محصوران نداشته است.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) که سخنرانی آقای مطهری در دانشگاه فردوسی مشهد را گزارش کرده، سخنانی منسوب به او را نقل کرده که درباره حصر گفته است: «ما کارهایی در این زمینه (حصر) انجام داده‌ایم و به ما اجازه دادند ملاقاتی با محصوران داشته باشیم تا ببینم اگر آزاد شوند برنامه‌شان چیست، آنها گفته‌اند نظام را دوست دارند و مایل به وحدت هستند که خب این‌ها را به مقامات و رهبری ابلاغ کردیم.»

حدود دو ماه پیش آقای مطهری گفته بود: «برنامه داریم ضمن ملاقات با رهبری و سپس دیدار با محصوران این مشکل را حل کنیم».