Home / اجتماعی / سخنگوی ناجا تعلل پلیس را در پرونده بنیتا نپذیرفت/ دادستان تهران:خودروی مسروقه باید زودتر کشف می‌شد

سخنگوی ناجا تعلل پلیس را در پرونده بنیتا نپذیرفت/ دادستان تهران:خودروی مسروقه باید زودتر کشف می‌شد

باوجود تکذیب اظهارات متهم ردیف دوم پرونده جنجالی فوت بنیتای ۸ماهه (مبنی بر تماس و گزارش چندباره خودروی مسروقه توسط خود و یکی از دوستانش) از سوی سردار سعید منتظرالمهدی سخنگوی ناجا، عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان استان تهران گفته است که محل پارک خودروی سرقت شده‌ی حامل بنیتای ۸ماهه توسط فردی تلفنی به پلیس اطلاع داده شده بود اما پلیس با تأخیر به موضوع رسیدگی کرده است.

به‌گزارش «آمدنیوز» یکی از متهمان پرونده فوت بنیتای ۸ماهه پیشتر در اظهاراتی، عنوان کرده بود که چندین بار بصورت حضوری و تلفنی پلیس را در جریان رها شدن خودروی حامل نوزاد ۸ماه قرار داده، سردار سعید منتظرالمهدی سخنگوی ناجا این اظهارات را رد کرد و گفت: با بررسی پرینت تمامی تماس‌ها با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ و همچنین بررسی تماس‌های گرفته‌‌شده با تلفن ثابت کلانتری مذکور مشخص شد هیچ‌گونه تماس تلفنی و پیامکی از ۴ خط تلفن مجرمان این پرونده و یا حتی هیچ‌تماس تلفنی از کیوسک‌های تلفن همگانی با این ۲ محل رخ نداده است!»

به‌گفته‌ی سخنگوی ناجا «پس از ادعای متهم ردیف دوم ربودن بنیتای ۸ماهه مبنی بر تماس تلفنی با مرکز پلیس و سپس ادعای مراجعه حضوری به کلانتری خاتون‌آباد پاکدشت و اطلاع دادن در خصوص محل خودروی حامل بنیتا، یک تیم بازرسی با دستور فرمانده ناجا تشکیل شد و بررسی صحت و سقم ادعای این فرد در دستور کار این بازرسان قرار گرفت.»

او درنهایت ضمن تکذیب سخنان متهم ردیف دوم این پرونده‌ی جنجالی مدعی شده است که هیچ تماسی با کلانتری خاتون آباد پاکدشت در رابطه با خودروی سرقت شده صورت نگرفته است.

این درحالی‌ست که متهم ردیف دوم از نخستین لحظات بازداشتش بر تماس حضوری و تلفنی با کلانتری پاکدشت و مطلع کردن ماموران پلیس از محل رهاکردن خودروی حامل نوزاد ۸ماهه تاکید داشت.

از سوی دیگر با وجود این تکذیب از سوی سخنگوی نیروی انتظامی، عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان استان تهران با تائید این موضوع که محل پارک خودروی سرقت شده‌ی حامل بنیتای ۸ماهه توسط فردی تلفنی به پلیس اطلاع داده شده بود، گفته است که «انتظار می‌رفت» پلیس «زودتر» اتومبیل را کشف می‌کرد.

این گفته جعفری دولت‌آبادی احتمال صحت داشتن اظهارات متهم ردیف دوم را تایید می‌کند چراکه به گفته دادستان استان تهران، بر اساس گزارش سرپرست دادسرای جنایی، روز سه‌شنبه، سوم مرداد، «فردی رها بودن اتومبیل مسروقه در پاکدشت را به صورت تلفنی به مأمورین پلیس آگاهی تهران اعلام کرده بود».

به گزارش «آمدنیوز» هفته گذشته در حوالی مشیریه تهران خودروی روشن پدر بنیتای ۸ماهه که حامل این نوزاد بود، توسط دو فرد معتاد به مواد مخدر به سرقت می رود. سارقین پس از بازکردن ضبط صوت خودروی دزدی، آن را به همراه نوزاد در منطقه‌ای متروکه رها می کنند.

طبق اظهارات دادستان تهران و متهم ردیف دوم این پرونده، فردی با چند بار تماس و مراجعه به پلیس مساله را با نشانی خودروی رها شده گزارش می‌دهد و می‌گوید؛ یکی از دوستانش به دلیل اعتیاد به موادمخدر دست به چنین سرقتی زده است، که در پی کم‌توجهی مأموران نیروی انتظامی به این گزارش و حضور دیرهنگام در محل حادثه، بنیتای ۸ماه از گرمای شدید و گرسنگی فوت می کند؛ موضوعی که حتی دادستان استان تهران نیز برآن صحه گذاشته است.