Home / اجتماعی / بلوچستان دارد می‌سوزد؛ تجمع مردم شهر “گُشت” مقابل فرمانداری سراوان به دلیل کم آبی

بلوچستان دارد می‌سوزد؛ تجمع مردم شهر “گُشت” مقابل فرمانداری سراوان به دلیل کم آبی

جمعی از مردم شهر “گُشت” به دلیل کم آبی و انتقال آب از این شهر به روستای دهک از توابع شهرستان سراوانبه نشانه اعتراض مقابل فرمانداری سراوان تجمع کردند.

به گزارش «آمدنیوز» به نقل از شستون، جمعی از ریش سفیدان، بزرگان و مردم شهر گشت به نمایندگی از تمامی مردم این شهرستان به نشانه اعتراض به کم آبی و حفر چاه در مسیر قنات و انتقال آن به روستاهای های شهرستان سراوان مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

این درحالی‌ست که روستای دهک از توابع شهرستان سراوان با وجود اینکه بیش از ۴۲۰ خانوار را درون خود جای داده اما در طول هفته ساکنان آن تنها نیم ساعت آب شرب برای مصرف در اختیار دارند.

جیند گمشادزهی به نمایندگی از طایفه گمشادزهی در حاشیه این تجمع گفت: علیرغم اینکه در گشت با کمبود شدید آب مواجه هستیم، مسئولین مربوطه در این منطقه چاه حفر و قصد انتقال آب از این منطقه را به روستاهای سراوان به مسافت ۱۴۵ کیلومتررا دارند.

وی با بیان اینکه اهالی این شهرستان حدود سه سال است که با کمبود آب مواجه هستند، ادامه داد: ما در این منطقه با کمبود آب مواجه هستیم، چرا وقتی خودمان نیازمند هستیم آب را به جاهای دیگر منتقل می کنند.

یکی دیگر از شهروندان گشتی افزود: منطقه کوه شهیدان، میرعمر، فاروقیه با کاملا آب لوله‌کشی ندارند و با تانکر به این قسمت‌ها آب‌رسانی می‌شود.

وی ادامه داد: چرا هنگامی که آب لوله کشی ندارند برای آنها قبوضی به مبالغ ۲۰ و ۳۰ هزار تومان صادر می شود؟

این شهروند گُشتی خواستار مراجعه و بازدید مسئولین از منازل مسکونی شهرستان شد تا خود به عینه مشاهده کنند که در بیشتر مناطق این شهر آب لوله کشی وجود ندارد.