Home / سرخط خبرها / نماینده اصلاح‌طلب خطاب به وزیر پیشنهادی فرهنگ: «ربنا»ی استاد پیشکش! چرا هنر را درگیر سیاسی‌کاری کردید؟

نماینده اصلاح‌طلب خطاب به وزیر پیشنهادی فرهنگ: «ربنا»ی استاد پیشکش! چرا هنر را درگیر سیاسی‌کاری کردید؟

نماینده اصلاح طلب در مخالفت با وزیر پیشنهادی فرهنگ از او خواست تا یکبار برای همیشه تکلیف‌ها را با نسبت حلال‌ها و حرام‌ها به ویژه در عرصه هنر موسیقی مشخص کند!

قاسم میرزائی نیکو در مخالفت با سیدعباس صالحی، وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: «این روزها به جای حمایت صنفی از هنرمندان تنها شاهد قبری برای آنها در قطعه هنرمندان هستیم. وزارت و صدارت پیشکش شما. جناب رئیس جمهور پینش کابینه حق شماست. شما به حمایت ۲۴ میلیونی بدهکارید. مردم به شما اعتماد کردند. مبادا این بی اعتمادی به بی‌اعتمادی به کل جناح اصلاح‌طلبان منجر شود.»

وی افزود: «آقای صالحی «ربنا»ی استاد شجریان پیشکش، شما یکبار برای همیشه تکلیف ما را با نسبت حلال‌ها و حرام ها به ویژه در عرصه هنر موسیقی مشخص کنید. حصر خالق مجسمه مادر و همراهش پیشکش، اما وزارت فرهنگ و هنر کی میخواهد سرنوشت تئاترهای ما را مشخص کند؟ ما حمایت از کیارستمی‌ها و حمایت و تبریک به فرهادی را نخواستیم!»

این نماینده اصلاح‌طلب با اشاره به اینکه آمار کمی و تیراژ فیلم و کتاب به راحتی دستکاری می‌شود. اما هنوز زخم هایی هستند که روح هنرمندان را می‌خراشند. از وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی پرسید: «در لیست رایزنی های فرهنگی خود برای برای جوانان آن سوی مرز چه کردید؟ دیپلماسی برون مرزی شما چیست؟ تکلیف شبکه‌های مجازی بدون فیلتر کی مشخص می‌شود؟ خط فکری شما باید معلوم باشد وگرنه به دست تحجر می‌افتیم.»

او در پایان فرصت خود خطاب به صالحی گفت: «بودجه فراوان ارشاد چه زمانی به دست اهالی هنر خواهد رسید؟ شما گفتید که نخ تسبیح‌اید. مهره‌های این تسبیح چه کسانی هستند؟ چرا هنر را درگیر سیاسی بازی کردید؟»