Home / حقوق بشر / انتقال «منصور قلندرزهی» پس از شکنجه، از «بازداشتگاه اطلاعات» به «زندان مرکزی زاهدان»

انتقال «منصور قلندرزهی» پس از شکنجه، از «بازداشتگاه اطلاعات» به «زندان مرکزی زاهدان»

«آمدنیوز»: خبرها حاکی است که روز پنج‌شنبه گذشته یک جوان زندانی اهل سراوان از بازداشتگاه اطلاعلات زاهدان در حالی به زندان مرکزی این شهر منتقل شد که به دلیل اعمال شکنجه قادر به راه رفتن نبود.

یک منبع مطلع به «آمدنیوز» گفت: «این جوان زندانی که «منصور قلندرزهی» نام دارد، به حدی در بازداشتگاه اطلاعات زاهدان تحت شکنجه قرار گرفته که آثار شکنجه به راحتی بر بدن او قابل مشاهده است.»

به‌گفته این منبع، از قرار معلوم او را به «تخت معجزه» بسته‌ و اطلاعات آنقدر  به پاهای او«شلاق» زده‌اند که توان راه رفتن را از او گرفته است. 

این منبع مطلع گفته منصور قلندرزهی به مدت سه ماه و نیم تحت شکنجه بوده تا به مواردی که نکرده، اعتراف کند.

ماموران اطلاعات این زندانی را سه ماه و ده روز قبل در شهرستان سراوان که محل زندگی اش بود دستگیر و به بازداشتگاه اداره اطلاعات زاهدان منتقل می کنند که وی تا زمان انتقال به زندان تمام ایام بازداشت را در سلول انفرادی سپری کرد.

این منبع مطلع در مورد وضعیت حقوقی پرونده »منصور قلندرزهی» توضیح داد: «او تنها یکبار در دومین روز بازداشت به شعبه ششم بازپرسی نزد بازپرس شاه محمدی برده شده است.»

از دلیل بازداشت و اتهام این زندانی اطلاعاتی در دست نیست، اما بازجویی و بازپرسی او حول موضوع ارتباط و همکاری با «گروههای معاند نظام» گزارش شده است.

قابل ذکر است: «منصور قلندرزهی»، ۲۶ ساله اهل و ساکن منطقه بخشان سراوان از توابع استان سیستان و بلوچستان است که به حرفه تعویض روغنی در همین شهر اشتغال دارد.

به گزارش «آمدنیوز»،  پیش از این زندانیان دیگری از جمله؛ «محمدصابر ملک رئیسی»، «عبدالکریم شه بخش» و «نور احمد خسن زهی» که تجربه حضور در بازداشتگاه «اداره اطلاعات شهر زاهدان» را داشتند در روایت های خود از وجود ابزار شکنجه موسوم به «تخت معجزه» در این محل و اعمال شکنجه بر خود سخن گفته بودند.