Home / جهان / پس از «حق رانندگی به زنان»، ورزش «بوکس زنان» نیز در عربستان آزاد اعلام شد

پس از «حق رانندگی به زنان»، ورزش «بوکس زنان» نیز در عربستان آزاد اعلام شد

باشگاه «بوکس زنان» در جده افتتاح شد. این اقدام که پس از دادن «حق رانندگی به زنان» و «اجازه صدور فتوا برای زنان» صورت می‌گیرد موجب شده تا بسیاری از شهروندان عربستان از شاهزاده «محمد بن سلمان» به عنوان «معمار مدرنیزه کردن عربستان» نام ببرند.

به گزارش «آمدنیوز»، اخیرا و در ادامه صدور فرمان‌های «سنت‌شکنانه» در راستای حقوق زنان در عربستان، باشگاه «مشت‌زنی زنان» در جده آغاز به کار کرده است. مقامات سعودی سعی دارند با ساخت چنین باشگاه‌های ورزشی، زنان را در عربستان به ورزش کردن تشویق کنند.

همچنین «افتتاح باشگاه‌های ورزشی برای زنان» در ادامه دیگر اقدامات اصلاح‌گرایانه ای است که درعربستان صورت گرفت. در هفته‌های اخیر «ملک سلمان» پادشاه عربستان اجازه رانندگی زنان را صادر و به مناسبت «روز ملی» این کشور برای نخستین‌بار به زنان اجازه داد وارد ورزشگاه شوند.

علاوه بر این، مجلس عربستان نیز با ۱۰۷ رأی موافق تصویب کرد که از این پس زنان  می‌توانند صاحب فتوا شوند و فتوا صادر کنند. این در حالی است که این اجازه در میان شیعیان به زنان داده نشده است! زنان عضو مجلس عربستان در ماه مارس گذشته اعلام کرده بودند نباید صدور فتوا فقط در دست مردان باشد.

اخیرا شبکه «الثقافه» (فرهنگ) متعلق به تلویزیون دولتی عربستان سعودی نیز اعلام کرد از این پس صدا و تصویر «ام کلثوم»، خواننده‌ی زن محبوب مصری را پخش می‌کند.

به گزارش «آمدنیوز»، عربستان سعودی به سرعت در حال بازسازی چهره خود در زمینه حقوق زنان است و برخی از فعالان حقوق زنان، مبتکر رفع ممنوعیت‌های اخیر از حقوق زنان در این کشور را شاهزاده «محمد بن سلمان» ۳۲ ساله عنوان می‌کنند.

لازم به ذکر است در هفته‌های اخیر در شبکه‌های اجتماعی بسیاری از شهروندان عربستان از شاهزاده «محمد بن سلمان» تمجید کرده و او را «معمار مدرنیزه کردن عربستان» خوانده‌اند.

به گزارش «آمدنیوز»، عربستان در حالی دست به اقدامات اصلاح گرایانه در زمینه حقوق زنان زد که ایران زنان هنوز از آزادی هایی نظیر «ورود به ورزشگاه ها» و «حضور در برخی از رشته های ورزشی» محروم اند!