Home / سرخط خبرها / حمید رسایی:ترامپ به‌وسیله برجام سر ما را خواهد برید

حمید رسایی:ترامپ به‌وسیله برجام سر ما را خواهد برید

به باور حمید رسایی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی خزانه خالی جنگ روانی علیه مسئولین و مردم بود تا بگویند چاره ای جز مذاکره نداریم و حتی نحوه توزیع سبد کالا هم برای این بود که نشان بدهیم ما یک ملت گرسنه‌ایم .

به گزارش آمد نیوز حمید رسایی که پیش‌تر موسوی و كروبی رهبران جنبش اعتراضی پس از انتخابات ۸۸ را در سخرانی خود در مجلس مفسد فی‌الارض خوانده بود عصر روز گذشته دوشنبه ۱۷ مهرماه در نشست خبری که با خبرنگاران استان گلستان داشت با تکیه به مخالفت آقای خامنه ای با مذاکرات هسته ای ایران و آمریکا که برای رهایی ایران از تحریم‌های جهانی بود گفت حسن روحانی رئیس جمهور دولت یازدهم و دوازدهم نباید میگفت خزانه کشور خالی است.

حمید رسایی در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: ادعای خالی بودن خزانه از سوی آقای روحانی یک بار در دانشگاه تهران و بار دیگر در مقر سازمان ملل و در گفت‌وگو با خبرنگاران گفتند خزانه خالی است و هیچ عقل سلیمی نمی‌پذیرد اگر این موضوع واقعیت هم داشت بروید و در خانه دشمن بگوئید که خزانه خالی است.

این نماینده‌ی پیشین مجلس شورای اسلامی ادعا کرده که عمدتا در راستای فشار و جنگ روانی به مسئولان عالی کشور و مردم بود که بگویند چاره‌ای نداریم جز اینکه با دشمن برویم و مذاکره کنیم.

او افزود: در بخش اقتصادی و حقوقی نیز با مشکل رو به رو هستیم و به جرات می‌توان گفت که عوامل بیرونی در تیم مذاکره‌کننده دخالت داشتند.
حمید رسایی اذعان کرد: افرادی که متن این برجام را به جمهوری اسلامی تحمیل کردند چند سال باید محکوم به حبس می‌شدند و در دولت اسبق مدیریت مذاکره در اختیار شورای عالی امنیت ملی بود و در این دولت به وزارت خارجه تحویل داده شد.

رسایی به حکم جاسوسی و ۵ سال حبس یکی از اعضای تیم مذاکره‌کننده اشاره کرد و گفت: در بخش اقتصادی و حقوقی نیز با مشکل رو به رو هستیم و به جرات می‌توان گفت که عوامل بیرونی در تیم مذاکره‌کننده دخالت داشتند.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس یادآور شد: ما شاهد بودیم که جمهوری اسلامی همه تعهدات خود را حتی یک‌جانبه و عجولانه عمل کرد و دیدیم که مذاکرات و توافق‌نامه مبهم بدون ضوابط بین‌المللی بسته شده که طرف مقابل می‌تواند هر سوء استفاده‌ای کند.

وی گفت: برخی‌ها به دنبال بزک کردن این تفاهم‌نامه پرابهام هستند که مردم را منتظر نگه می‌دارند و ادبیات نامناسبی بر علیه منتقدان به کار می‌گیرند.

او اضافه کرد: براساس مکانیزم برجام، جمهوری اسلامی حتی یک بار هم اعتراض نمی‌کند و آقای لاریجانی به صراحت بیان می‌کند که روح برجام خدشه خورده و برخورد شدید خواهیم کرد اما هیچ برخوردی نمی‌کنند.

 

مذاکره اخیر اقتصاد درون کشور

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:در مذاکره اخیر اقتصاد درون کشور به مذاکرات گره می‌خورد و به علت این پیوند هر بار که تیم مذاکره‌کننده، مذاکره داشته، شاخص بورس اوج می‌گرفت و پس از مذاکرات 2 برابر با فاصله زیادی سقوط می‌کند.
وی گفت: منفعت دولت در تبلیغات بود و نتیجه آن هیچ منفعتی برای دولت‌مردان نداشته و نتایج مذاکرات در برابر آن چیزی که از دست دادیم، هیچ بوده است.

مدیرمسئول هفته‌نامه ۹دی اظهار داشت: مقام معظم رهبری تیم مذاکره‌کننده را انقلابی می‌داند اما این مهم به این معنی نیست که همه کارها کارشناسی شده و مقام معظم‌رهبری نامه می‌نویسد به تیم مذاکره کنده که برجام سندی پرابهام است که نتوانسته موانع را بردارد و از کارشناسان بیشتر استفاده شود.

این نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: چرا مجلس دچار این مشکل شده، هر دوره که انتخابات برگزار شده 70 درصد نمایندگان تغییر کرده و اتفاقی این بار افتاد این بود که در تهران نماینده‌هایی انتخاب شدند که سابقه شفاف و روشنی از عملکرد فکری آنها وجود نداشت.

رسایی گفت: در دوره گذشته نمایندگان تهران بسیار تاثیرگذار بودند و در بزنگاه‌ها و استیضاح‌ها از سوی نماینده‌های تهران بیان می‌شد اما خیلی از این نماینده‌های دوره جدید، تازه وارد به مجلس بودند و تا فضای مجلس و سنگینی حاکم بر محیط کوچک دستش بیاید، زمان‌بر است.

او درباره اظهارات ترامپ برای پاره کردن برجام، افزود: ترامپ با متهم کردن جمهوری اسلامی به عدم پایبندی به برجام ما را در منگنه قرار می‌دهد و اگر اعتراضی کنیم در شورای امنیت نخستین اتفاقی که می‌افتد این است که تحریمات باز می‌گردد.

مدیرمسئول هفته‌نامه ۹دی اظهار کرد: روند آنها این است که به جمهوری اسلامی برای نظارت دائمی و محدود کردن سیستم موشکی ما به وسیله برجام را تحمیل کنند.

حمید رسایی در یک نشست خبری که با اصحاب رسانه داشت اظهار کرد: هر چه در طول این چند سال تذکر داده شد که آنها با اصل و اساس ما مخالفند و به دنبال تغییر اصل و اساس ما هستند و در راس آن مقام معظم رهبری به همراه نخبه‌های جامعه این تذکرات را به دولت ارائه می‌کردند.

وی درباره تهدیدات ترامپ گفت: بر خلاف جریان رسانه ای و برخی دولتمردان که مدعی اند ترامپ برجام را پاره می‌کند و یا از آن خارج می شود من معتقدم که این اتفاق نمی‌افتد .

رسایی خاطرنشان ساخت: اتفاقا ترامپ بوسیله برجام سر ما را خواهد برید و به هیچ وجه اگر ذره ای عقل داشته باشد می‌توانند هر چه بخواهند از برجام بدست آورند .

خبر محکومیت فردی که در برخی رسانه‌ها و افراد تندرو به عنوان عضو تیم مذاکره کننده خوانده شده است به اتهام جاسوسی بار دیگر به دست برخی تندروها بهانه‌ای را داده است تا با درنوردیدن مرزهای اخلاقی تیم مذاکره کننده هسته‌ای را به انواع و اقسام اتهامات بنوازند؛ از جاسوسی و خیانت تا نادانی و فریب خوردن از طرف مقابل. اما واقعیت ماجرا چیست و آیا این فرد عضو تیم مذاکره کننده بوده است؟ واقعیت آن است که فرد مورد اشاره از سوی بانک مرکزی برای حضور در بخشی از مذاکرات که مربوط به تحریم‌های بانکی بوده است به همراه تیم مذاکره کننده هسته‌ای حضور داشته است و در عمل نقش آن چنانی در مذاکرات منجر به دست یافتن به توافق هسته‌ای نداشته است.

لازم به یادآوری است در دی ماه سال ۱۳۹۲ نیز حمید رسایی، مدیرمسئول هفته‌نامه ۹ دی به دلیل انتشار یادداشتی انتقادی دربارهٔ علی لاریجانی به حبس و شلاق محکوم شد. این حکم با اعتراض متهمان هم‌اکنون در مرحله تجدیدنظر قرار دارد. همچنین در اردیبهشت ماه سال ۹۳ نیز همایشی توسط دلواپسان در محل سفارت سابق آمریکا، برگزار شد. به گفته برگزار کنندگان، این همایش برای اعتراض به «توافق بد هسته‌ای» بود و اکثر برگزارکنندگان این همایش را حزب‌اللهی‌ها تشکیل می‌دادند.

از اعضای اصلی این همایش می‌توان به غلامحسین الهام، حمید رسایی، محمدعلی رامین، مرتضی آقا تهرانی، وحید یامین‌پور، اسماعیل کوثری، محمود نبویان، مهرداد بذرپاش، جواد کریمی قدوسی و مهدی کوچک‌زاده اشاره کرد.

او در آذر ۱۳۹۱ نیز از اکبر هاشمی رفسنجانی و خانواده اش به اسم خانواده اختاپوسی نام برد و آنان را متهم به فساد مالی و جاسوسی کرد. در صورتی که بنابر اظهارات وکیل مدافع مهدی هاشمی، آقای رسایی دارای محکومیت‌هایی در دادگاه ویژه روحانیت به دلیل اتهامات مالی و توهین به مقدسات است