Home / اجتماعی / پاسخ «صادق لاریجانی» به «روحانی»: بیکار شما هستید که دور برجام سینه زدید!

پاسخ «صادق لاریجانی» به «روحانی»: بیکار شما هستید که دور برجام سینه زدید!

«آمدنیوز»: «صادق لاریجانی» رئیس قوه قضاییه ایران با ذکر اینکه «اخیرا برادر بزرگواری گفته است که قوه قضاییه از سر بیکاری دائما اقدام به احضار افراد می‌کند» گفت: «اگر بیکاری وجود دارد این شما هستید که چهار سال کشور را رها کردید و دور برجام سینه زدید، گویی کشور کار و مشکل دیگری ندارد.»

رئیس قوه قضاییه ایران در سخنان روز دوشنبه ۱۷ مهر خود در جمع مسئولان قضایی افزود: «شما موظفید از قوه قضاییه به عنوان رکن نظام حمایت کنید، کما اینکه ما در طول سال‌های گذشته از کلیّت دولت به عنوان رکن نظام حمایت کرده‌ایم. این درست نیست که در هر محفلی، هر آنچه به ذهن شریفتان گذشت، علیه قوه قضاییه بیان کنید.»

اظهارات رئیس قوه قضاییه، دو روز پس از آن بیان می شود که «حسن روحانی» با انتقاد از برخی برخوردهای قضایی و امنیتی، کنایه زده بود: «شاید بعضی از دستگاه‌ها بیکارند و باید شغلی داشته باشند و ناچارند یک عده‌ای را احضار کنند.»

رئیس جمهور ایران گفته بود:«همه جناح‌هایی که در انتخابات مشارکت کرده‌اند باید جایزه بگیرند، اما یک جناح جایزه می‌گیرد و یک جناح تنبیه می‌شود. این می‌شود انتخابات و اعتماد عمومی؟»

«صادق لاریجانی» در اظهارات جدید خود در جمع مسئولان قضایی گفت: «اتهام زنی، توهین و سنگ اندازی علیه قوه قضاییه جرم محسوب می شود و به مرتکبان هشدار می‌دهیم که تسامح قوه قضاییه برای حفظ فضای آرام جامعه، حدی دارد و اگر اظهارات و اقدامات بی مبنا علیه قوه قضاییه ادامه یابد، ناچاریم طبق قانون با این مرتکبان نیز برخورد کنیم.»

وی با ذکر اینکه: «متاسفانه در جریان رسیدگی به برخی پرونده های مالی – اقتصادی به محض اینکه کسی احضار می شود، برخی افراد ذی نفع شروع به فضاسازی سیاسی و یا شخصی می کنند» تأکید کرد: «اگر قرار باشد در مورد هر پرونده‌ای بگوییم این پرونده سیاسی است، دیگر رسیدگی قضایی امکان پذیر نخواهد بود.»

این موضع گیری در حالی انجام می شود که سه روز پیش «اسحاق جهانگیری»، معاون اول رئیس‌جمهور ایران، با تأیید خبر بازداشت برادر خود ابراز امیدواری کرده بود که این اقدام «سوءاستفاده سیاسی« نباشد و «عدالت، مبارزه با فساد و حاکمیت قانون» برای همه یکسان اجرا شود!

«مهدی جهانگیری» برادرِ معاون اول رئیس جمهور ایران، نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران است و گفته شده بنا بر اتهامات اقتصادی دستگیر شده است.

«اسحاق جهانگیری» در اینستاگرام خود نوشته است که اطلاع دقیقی از دلیل، چگونگی دستگیری، اتهام، ضابط و شاکی برادر خود ندارد.

چندی پیش برادر رئیس‌جمهور ایران هم با اتهام‌های مالی بازداشت و سپس با وثیقه آزاد شده بود.

«لاریجانی» در بخش دیگری از صحبت های امروز خود، گفته است: «اگر قوه قضاییه احتمالاً در جایی اشتباه دارد در مورد آن اشتباه، تذکر معقول بدهند، نه اینکه علیه احضار و رسیدگی به پرونده افراد که بر حسب قانون صورت می‌گیرد، سخن بگویند.»

وی بدون توضیح بیشتر افزوده است: «چنانچه دستگاه قضایی نیز در جایی که مرتکب اشتباهی شده موظف است از اشتباه خود برگردد.»

این سخنان «صادق لاریجانی» درحالی مطرح می شود که «آمدنیوز» طی هفته‌های گذشته اسناد و اخباری از پرونده «جاسوسی زهرا اردشیر لاریجانی» دختر رئیس قوه قضائیه منتشر کرد.

پس از این افشاگری،  رسانه های وابسته به سپاه، صدا وسیما، وزیر اطلاعات، برخی از نمایندگان مجلس و شخص «صادق لاریجانی» به تکذیب آن پرداختند. اما «آمدنیوز» پس از این تکذیب ها، اسناد و بخش هایی از فایل صوتی «اعتراف زهرا اردشیر لاریجانی» در بازجویی ها را منتشر کرد.

قطعاً افکار عمومی تقاضا دارند که اگر «صادق لاریجانی» معتقد به برابری قانون برای همه است و شعار نمی دهد، نسبت به رسیدگی پرونده جاسوسی دخترش دستور لازم را صادر کند.