Home / اجتماعی / ارسال ۱۰۰ تن اقلام بهداشتی و غذایی برای مسلمانان میانمار

ارسال ۱۰۰ تن اقلام بهداشتی و غذایی برای مسلمانان میانمار

رئیس جمعیت هلال احمر، گفت: بالغ بر ۱۰۰ تن اقلام زیستی، بهداشتی و غذایی برای مردم مسلمان میانمار به بنگلادش ارسال شده است.

به گزارش «آمدنیوز»، دکتر علی اصغر پیوندی که به‌منظور ساماندهی اردوگاه و استمرار کمک‌رسانی به پناهجویان و مذاکره با مسئولان فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ حاضر در بنگلادش و نیز مدیران ارشد بهداشت و درمان این کشور، به بنگلادش سفر کرده است؛ در اولین برنامه کاری خود به اردوگاه پناهجویان میانماری در حوالی شهر کاکس بازار می‌رود.

وی که در راس هیاتی بلندپایه صبح امروز وارد داکا پایتخت بنگلادش شد؛ در خصوص این سفر گفت: امروز از نزدیک از اردوگاه‌های آوارگان مسلمانان میانماری بازدید خواهیم کرد تا بتوانیم برای برپایی بیمارستان صحرایی و همچنین اردوگاه‌های جدید اقدام کنیم.

پیوندی در خصوص توزیع کمک‌های هلال احمر ایران خاطرنشان کرد: سومین محموله بشردوستانه جمعیت به وزن ۳۰ تن که به بنگلادش ارسال شده عصر امروز میان آوارگان میانماری توزیع می‌شود.

رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد: در مجموع بالغ بر ۱۰۰ تن اقلام زیستی بهداشتی و غذایی جمعیت هلال احمر برای مردم مسلمان میانمار به بنگلادش ارسال شده است.

وی با اشاره به مذاکره با مسئولان بنگلادشی به منظور تداوم ارسال محموله‌های بشردوستانه ایران افزود: در صورت توافق با مسئولان محلی این محموله آخر نیست و جمعیت هلال احمر برای ارسال محموله‌های بعدی آمادگی دارد.

یک سری هم به میانمار ما بزنید

از سوی دیگر هاشمی در نطق میان دستور خود از وجود بیش از ۳.۵ میلیون بیکار و ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین در کشور خبر می‌دهد و می‌گوید: «این یعنی مصیبت عظمی»!

نماینده مردم میاندوآب در مجلس با اشاره به وجود بیش از ۳.۵ میلیون بیکار در کشور عنوان کرد: بنا به گفته وزیر توزیع آن هم نامتوازن است. در برخی مواقع ضریب نفوذ بیکاری به ۶۰ درصد رسیده است. این یعنی مصیبت و باید عزاداری کنیم.

به گزارش «آمدنیوز»، همایون هاشمی نماینده مردم میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی صبح امروز چهارشنبه (۱۹مهرماه ۹۶) در صحن علنی مجلس به عنوان ناطق میان دستور طی سخنانی توضیحاتی درباره مساله آسیب‌های اجتماعی ارائه کرده و از وجود بیش از ۳.۵ میلیون بیکار و ۱۱ میلیون حاشیه نشین خبر داد.

هاشمی خاطرنشان کرد: امروز یازده میلیون حاشیه‌نشین داریم که طی برنامه چهارم و پنجم دو برابر شده‌اند جای تاسف است آیا این روند در برنامه ششم هم ادامه پیدا می‌کند یا خیر و آیا منتظر سیر صعودی باید بمانیم، بالغ بر دو میلیون معتاد در کشور وجود دارند و همچنین سه میلیون زن سرپرست خانوار در کشور هستند.

وی با اشاره به بیش از ۳.۵ میلیون بیکار در کشور عنوان کرد: بنا به گفته وزیر توزیع آن هم نامتوازن است. در برخی مواقع ضریب نفوذ بیکاری به ۶۰ درصد رسیده است. این یعنی مصیبت و باید عزاداری کنیم؛ وامصیبتا. ما ضریب نفوذ و عمر بیکاری‌مان در برخی مناطق به ۶۰ درصد رسیده است.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی در بخش دیگری از نطق خود یادآور شد: در بحث طلاق در برخی مناطق به ۴۰ درصد عمق نفوذ رسیده‌ایم، آقایان محترم! روی سخن من بیشتر دولتمردان است، صبر نکنید؛ بنابراین باید با انسجام دولت و ظهور برنامه‌های اساسی در این حوزه شاهد برنامه‌های اساسی و اجرای آنها باشیم.

او افرود: «عمری این مطلب را درک نکرده‌اند که امروز ما در این حوزه ناکارآمد هستیم و مصیبت عظمی ما را گرفت است. واقعیت این است که نهاد معظم خانواده در خطر است و در این بین سوال این است که آموزش و پرورش چه می‌کند. بنابراین وزارت کار نیز باید پای کار بیاید و به ما آمار دهد که چه کار می‌کند.»

حالا دلیل ارسال چندین محموله برای کمک‌رسانی به کشور در صورتی که کشور از لحاظ اقتصادی ورشکسته و استان‌های محرومی چون سیستان و بلوچستان، خوزستان در عمق سکوت و بی‌خبری جان می‌سپارد، آمار ۷ میلیونی کودکان کار، در شرایطی که بیش از سه میلیون و ۵۰۰ کودک بین ۶ تا ۱۷ ساله از تحصیل بازمانده‌اند و بیش از ۶۰ درصد از کل جمعیت بالای ۶ سال ایران، تحصیلاتی حداکثر در حد دوره راهنمایی و ابتدایی دارند و ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از ایرانیان کاملاً بی‌سوادند، اگر به خاطر مقاصد سیاسی نیست و اگر یاری‌رسانی است چرا هیچ کمک و یاری‌رسانی به مردم ستم دیده خودمان نمی‌شود؟