Home / تیتر اصلی / ماجرای نماینده‌ی پایتخت و «انصاف‌نیوز»/ رسانه‌های امنیتی به دنبال چه هستند؟

ماجرای نماینده‌ی پایتخت و «انصاف‌نیوز»/ رسانه‌های امنیتی به دنبال چه هستند؟

هرچند سایت امنیتی «انصاف‌نیوز» در خبری سراسر کذب مدعی شده‌است که منبع اصلی خبر تکذیب شده‌ی بازداشت «دکتر محمود صادقی»، «آمدنیوز» بوده اما نماینده‌ی شریف پایتخت در توئیت تکذیبی خود بار دیگر ثابت کرد که به اندازه کافی هوشیار است و در دام خبرنگاران و رسانه‌‌های دانش‌آموخته مکتب «حسین شریعتمداری» و «کیهان» نمی‌افتد.

درپی انتشار خبری مبنی بر بازداشت دکتر محمود صادقی نماینده محترم مردم تهران توسط ماموران دادستانی از سوی «کانال خبری دکتر روحانی»، کانال تلگرامی آمدنیوز با ذکر این نکته که این خبر به نقل از «منابع خبری تایید نشده» است در کمتر از ۳۰ ثانیه، پس از پیگیری و اطلاع از نادرست بودن این خبر، آن را از خروجی کانال خود حذف کرد. سرعت حذف خبر باعث شد که این رسانه امنیتی حتی نتوانست برخلاف رویه‌ی اسکرین‌شات برداری خود از این روش سندسازی مألوف (که برگرفته‌ از آموزش‌های نهادهای امنیتی‌ست) نیز بازماند.

 

انتشار این خبر آن هم با ذکر این موضوع که «منابع خبری تایید نشده» چنین خبری را منتشر کرده‌اند سایت امنیتی «انصاف‌نیوز» به مدیرمسئولی علی‌اصغر شفیعیان از وابستگان یکی از مدیران وزارت اطلاعات بدون رعایت حداقل‌های کار رسانه‌ای شروع به لجن‌پراکنی علیه رسانه آمدنیوز کرده و چنین وانمود کرده که منبع اصلی این خبر رسانه‌ای‌ست که به‌دلیل حساسیت‌های موجود تاکنون در دام چنین بازی‌های امنیتی نیفتاده است.

البته باوجود نقل قول مستقیم این رسانه امنیتی از دکتر صادقی و تنظیم جهت‌دار خبر، نماینده محترم مردم تهران در دام این رسانه امنیتی نیفتاده، و در توئیتی رسمی انتشار این خبر را که تا پیش از آمدنیوز در کانال‌های تلگرامی و شبکه‌های اجتماعی بسیاری منتشر شده بود، تکذیب کرد.

گفتنی‌ست سایت امنیتی انصاف نیوز تاکنون برای به حاشیه بردن و اتهام بستن به بسیاری از جریان‌های اجتماعی نظیر «کمپین نه به شهرزاد» و… نقش عمده و فعالی ایفا کرده و تمام تلاش خود را معطوف به انحراف اذهان عمومی به سمت و سوی مورد نظر نهادهای امنیتی و قضایی کرده است.

به‌طوری‌که در آخرین پروژه، این رسانه امنیتی با دعوت از «نادر فتوره‌چی» روزنامه‌نگار منتقد، نویسنده و مترجم خوشنام و یکی از اعضای فعال «کمپین نه به شهرزاد» به دفتر خود با فیلمبرداری و بازجویی همراه با اتهام بستن به این روزنامه‌نگار منتقد مقدمات محاکمه‌ی او را فراهم آورند.