Home / حقوق بشر / چراغ سبز صادق لاریجانی به دادستان تهران برای مرگ مهدی خزعلی

چراغ سبز صادق لاریجانی به دادستان تهران برای مرگ مهدی خزعلی

اختصاصی «آمدنیوز»- رئیس قوه قضائیه به دادستان تهران اعلام کرده است که از مرگ احتمالی مهدی خزعلی در اعتصاب غذا نگران نباشد، چرا که خود مسئولیت این اتفاق احتمالی را بر عهده خواهد گرفت.

منابع خبری «آمدنیوز» در بیستمین روز از اعتصاب غذای مهدی خزعلی گزارش داده‌اند که آیت‌الله صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه به عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران اعلام کرده است که مسئولیت مرگ مهدی خزعلی را در اعتصاب غذا خواهد پذیرفت.

مهدی خزعلی در بیستمین روز از اعتصاب غذا، در توالت سلول خود نگهداری می‌شود، توان راه رفتن ندارد و فشار خون وی ۷ روی ۵ است.

آیت‌الله لاریجانی در اعتصاب غذای پیشین مهدی خزعلی به مسئولین حفاظت اطلاعات قوه قضائیه گفته بود: «حالا که اعتصاب غذا مد شده، بد نیست نخستین قربانی آن ‘آقازاده تندرو’ باشد.»

بسیاری از مردم طی تماس‌های متعدد با «آمدنیوز» می‌گویند: مسئولیت هر گونه اتفاقی برای مهدی خزعلی مستقیما بر عهده‌ی دادستان تهران و رئیس قوه قضائیه است و این افراد نمی‌توانند از مرگ احتمالی مهدی خزعلی در اعتصاب غذا شانه خالی کنند.

هم‌چنین مرگ مهدی خزعلی در اعتصاب غذا، تبعات حقوق بشری سنگینی را برای کشور و مسئولین آن در پی خواهد داشت.

مهدی خزعلی که از منتقدان شناخته‌شده‌ی سیستم قضایی و نحوه مدیرت آیت‌الله صادق آملی لاریجانی بر قوه قضائیه ایران است، به‌دلیل انتقادات صریح خود به حضور خاندان لاریجانی بر راس دو قوه کلیدی مقننه و قضائیه، بیش از ده‌بار بازداشت و درمواردی مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.